Říjen 2023

202325Říjen(Říjen 25)19:00(Říjen 25)19:00VIVALDIANNO Shining VeniceVIVALDIANNO Shining Venice je pokračováním velmi úspěšné hudební show, která dobyla světa. 19:00 - 21:00 Velký sál, Eliščino nábřeží 375, 500 02 Hradec Králové

Popis akce

Světově úspěšná hudební show VIVALDIANNO, která originálním způsobem propojuje hudbu geniálního skladatele Antonia Vivaldiho s jeho výjimečným osudem a zázraky moderních technologií. Zazářilo ve třiceti světových metropolích a získala si přízeň více než 150 tisíc nadšených diváků. Představení s prvky art-rocku citlivě prolnuté s barokní hudbou a podpořené ohromujícími vizuálními efekty osloví jak rodinné publikum, mladé posluchače, tak i fanoušky klasické hudby všech generací. 

Po třech letech světového turné, kdy Vivaldianno slavilo úspěchy ve více než třiceti světových metropolích a vidělo jej přes 150.000 diváků, pokračuje s novou tváří dál. Nová verze Shining Venice vtáhne diváky do mrazivého příběhu barokního génia Antonia Vivaldiho, odehrávajícího se v rozzářených Benátkách, což dodává příběhu magickou atmosféru.Vizuální část prošla zásadním designem. Díky nejlepší českým animátorům ze studia Incognito, kteří vytvořili nové projekce a vizuální se VIVALDIANNO Shining Venice stalo vizuálním zážitkem. Důraz je kladen také na reflexi krásy baroka, Benátek a vizualizaci hudby při ponechání prostoro pro divákovu fantazii. Show je zaměřena na efekty, taneční prvky a interaktivní projekce.

Shining Venice překonává vizuální styl svých předchůdců (City of Mirrors a Reloaded) i očekávání svého tvůrce, českého hudebníka a skladatele Michala Dvořáka. Nová verze mi dělá velkou radost a posouvá celý projekt zase o kus dál. Neuvěřitelná atmosféra Benátek plných světel, kterou se nám v této verzi podařilo vytvořit, poskytne divákům ještě silnější zážitek a skvěle dokreslí příběh a hudbu Antonia Vivaldiho. Stejně jako byl Antonio ve své době velmi inovativní a moderní, tak se Shining Venice snaží o aktuální technické a vizuální inovace, jak by to mohl udělat sám Vivaldi, kdyby žil v naší době. Snažíme se umocnit jeho hudební emoce současnými výrazovými prostředky s absolutní úctou k jeho dílu. VIVALDIANNO je koncert s příběhem věnovaným Antoniu Vivaldimu - geniovi baroka. Hlavní roli namluvil herec Jiří Dvořák, libreto pořadu napsal Tomáš Belko, známý český spisovatel a dramatik.Ve Vivaldiannu hraje řada renomovaných českých i mezinárodních sólistů, jmenovitě: autor a producent pořadu Michal Dvořák, člen české rockové skupiny Lucie. Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie. Terezie Kovalová, oblíbená mladá česká violoncellistka a mnoho dalších. Show má silnou art - rockovou atmosféru díky nádherné směsi smyčcového kvarteta, elektrických a akustických kytar, kláves a syntetizátorů, perkusí, etnických hudebních nástrojů a zvukových efektů.

VIVALDIANNO Shining Venice uvádí koncertní show plnou emocí a moderních technologií. Během posledních let projekt ukázal svůj potenciál oslovit globální publikum. Stírá rozdíly mezi zeměmi a kulturami a vytváří ,, show bez hranic ,, vhodnou pro každé publikum. Prvky rocku stylově prolnuté s barokní hudbou podpořené vizuálně ohromujícími nejmodernějšími technologiemi přitahují mladé posluchače i nadšence klasické hudby z celého světa.Ponořte se do ohromujícího a tajemného příběhu a seznamte se s milostnými aférami jednoho z největších hudebníků všech dob. 

Délka pořadu: 120 min. bez přestávky