Červen 2023

202313Červen(Červen 13)18:00(Červen 13)18:00Smiling String Orchestra a ZUŠ StřezinaOrchestrální mozaika18:00 - 20:00 Velký sál, Eliščino nábřeží 375, 500 02 Hradec Králové

Popis akce

Výjimečný koncert několika mimořádných orchestrů, který se nebude omezovat na jeden hudební žánr. Přesto bude ladit. Filmové melodie, klasické skladby i premiéra speciálně zkomponovaných skladeb. Smyčce, akordeony a zpěv. To vše přinese ORCHESTRÁLNÍ MOZAIKA, koncert, jenž se uskuteční v úterý 13. června v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

V průběhu koncertu se představí čtyři soubory: Smiling String Orchestra, smyčcový orchestr ze ZUŠ Střezina Hradec Králové, a jeho přípravné oddělení Malý orchestr. Oba pod dirigentskou taktovkou Mikuláše Ježka. Vystoupí také střezinský akordeonový orchestr SAFARI pod vedením Radka Škeříka a z Jihomoravského kraje přijal pozvání orchestr ze ZUŠ Boskovice. V jeho čele stojí Jiří Gužík, který se Smiling String Orchestra spolupracoval už před třemi lety, kdy společně vystoupili v Praze v Betlémské kapli. Zatímco tehdy se představil jako skvělý cimbalista, tentokrát přiveze svůj orchestr. Stejně jako tenkrát ale pro tuto speciální příležitost zkomponoval dvě skladby, které na závěr koncertu uvedou všechna čtyři tělesa. Skladba Tam za řekou, inspirovaná hudbou z pohádky Princezna zakletá v čase, a Židovská suita slibují opravdu mocný a úchvatný zážitek. V průběhu koncertu vystoupí se Smiling String také hosté z USA, rodinné trio The Šust Family, s nimiž orchestr absolvoval už dvě americká turné.

Součástí večera bude také výstava Akčních maleb z dílny střezinských výtvarníků. Velkoformátová díla jsou inspirovaná hudbou, která v průběhu koncertu zazní.

Vstupenky za symbolických 100 korun je možné koupit v předprodeji na www.hkpoint.cz